Task
Az OTP Bank házibank-rendszert kiszolgáló infrastruktúrája nem tudott lépést tartani a megnövekedett felhasználószám és tranzakciószám okozta terheléssel. Az éles környezetet Oracle Sparc T4-4, T4-2 és T4-1 szerverek szolgálták ki, a katasztrófatűrést pedig Sun Enterprise M5000 szerverek biztosították. A bankcsoport úgy döntött, hogy régi Sun/Oracle SPARC 64- és SPARC T4-alapú szervereit Oracle S7-alapú kiszolgálókra cseréli.
Solution
Az infrastruktúrafejlesztési projektben az Oracle Sparc S7-2L szerverek központi szerepet töltenek be. Mivel a jövőben további rendszerek korszerűsítését is ugyanilyen szerverek használatával tervezi megvalósítani, az OTP Bank egyéves keretszerződést kötött cégünkkel, melynek első fázisában a házibank-rendszer frissítéséhez kilenc darab szervert helyeztünk üzembe. Ezek a szerverek két darab nyolcmagos, 4,27 GHz frekvencián működő SPARC S7 processzorral rendelkeznek, melyek magonként akár nyolc szál egyidejű futtatását is lehetővé teszik. Ez a T4 processzorok teljesítményének a kétszeresét, az M5000 szerverekben lévő SPARC 64 processzorok teljesítményének pedig több, mint háromszorosát teszi ki. Az új, kétprocesszoros Oracle SPARC S7-2L szerverek így tökéletesen helyettesítik a régi, négyprocesszoros Oracle SPARC T4-4 szervereket, a licencköltségek pedig a T4 szerverek cseréjével felére, az M5000-esek cseréjével pedig kevesebb, mint egyharmadára csökkenthetők.
A szervereken a legújabb Oracle Solaris 11.3 operációs rendszer fut. Ez lehetővé teszi a kernelzónák használatát, ami jelentősen növeli a rendszerek rendelkezésre állását és biztonságát:
- A virtuális környezet saját kernellel rendelkezik, vagyis jobban elkülönül a gazdakörnyezettől
- A virtuális környezetek leállás nélkül költöztethetők másik kiszolgálóra (live migration), így a tervezett karbantartások nem okoznak szolgáltatáskiesést.
- A virtuális környezetek a gazdarendszerétől eltérő kernelverzióval is futhatnak (ami lehet akár újabb is), így a frissítések rugalmasabban ütemezhetők.